Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA  ZWYKŁA

27  lipca  2014  r.

1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę lipca. W piątek rozpoczynamy miesiąc sierpień od uczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec miesiąca przypomnimy sobie sierpniowe dni narodowego przebudzenia na początku lat osiemdziesiątych na polskim wybrzeżu. Wspominamy również w tym miesiącu „Cud na Wisłą” z 1920 r. Niech sierpniowe rocznice i wielkie święta umacniają naszą wiarę i ufność w moc i potęgę miłosiernego Pana wieków.

2. W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się piesza pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi z trzech grup, którzy przybędą do naszej parafii wieczorem 28. lipca nocować będą w budynku gimnazjum nr. 1 przy ul Kosynierów. Do kościoła przyjdą w poniedziałek o godz. 21.00. na Apel Jasnogórski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 17.00. do 18.00. O godz. 17.30. udzielona zostanie Komunia św. O godz. 18.00. w piątek odprawiona zostanie Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym miesiącu chorych i starszych Parafian odwiedzimy z sakramentami św. w piątek 1. sierpnia i w sobotę 2. sierpnia od godz. 8.00. Wszyscy Parafianie, którzy byli już zgłoszenie w lipcu zostali również powiadomieni, w który dzień ksiądz do przybędzie. W większości będzie to piątek 1. sierpnia. Gdyby zdarzyło się tak, że w którymś domu by nie wiedziano o dniu odwiedzin, prosimy o kontakt z parafią.

 

W R Z E Ś N I A         2   7     l i p c a    2 0 1 4 r.