Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

5   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU

22   marca   2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą przez Ks. Artur Janowicz na Mszach św. dzisiaj oraz na Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.30. i 18.00. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. na spotkanie rekolekcyjne zapraszamy wszystkich małżonków i rodziców naszej parafii. Natomiast we wtorek po wieczornej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do licznego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Również od jutra do środy rekolekcje wielkopostne będą mieli uczniowie Gimnazjum z ul. Kosynierów Porządek spotkań rekolekcyjnych został już podany uczniom.

2. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich z klas pierwszych w ramach parafialnej katechizacji przedmałżeńskiej będzie miało miejsce we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce przy kościele.

3. W środę, 25. marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia czyli troski o każde poczęte nowe życie. Troska ta przejawia się najpełniej w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia będziemy mogli włączyć się do tej inicjatywy, dlatego zapraszamy wszystkich Parafian na wieczorną Mszę św. w środę o godz. 18.00. Natomiast dzień wcześniej, we wtorek, 24. marca obchodzi dzień swoich imienin Ks. Gabriel Kozikowski. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym Solenizancie.

4. W sobotę, 28. marca, przypada w naszej parafii całodzienna spowiedź wielkanocna wg następującego porządku: przed południem Księża spowiadają od godz. 8.30. do godz. 10.00. i od godz. 10.30. do godz. 11.50. Po południu spowiedź będzie w godzinach od 14.30. do 15.30. oraz od godz. 16.15. do godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich by tego dnia możliwie najliczniej skorzystać z sakramentu pokuty. Zaproszenia do tegorocznej Spowiedzi Wielkanocnej będzie można w tym tygodniu odbierać dzisiaj po Mszy św. w salce przy kościele oraz w poniedziałek i środę od godz. 15.30. do godz. 17.30. w Biurze Parafialnym i w dniu spowiedzi, sobotę od godz. 8.30 do godz. 11.30. i od godz. 14.30 do 15.30. w salce katechetycznej. W najbliższą sobotę z racji całodziennej spowiedzi w parafii, Biuro Parafialne będzie nieczynne.

5. Za tydzień, Niedzielą Palmową przeżywaną na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy przed swą męką, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. uczestniczyć będziemy w obrzędzie poświęcenia palm. Również za tydzień odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy do udziału w nim szczególne tych Parafian, którzy jeszcze w tym roku w nim nie uczestniczyli.

6. Ks. Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają młodzież Archidiecezji Gnieźnieńskiej na XXX Światowe Dni Młodzieży, które przeżywać będziemy w Gnieźnie w Niedzielę Palmową tj. za tydzień 29 marca br. Będzie to kolejny etap przygotowań do ŚDM, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał.

7. Zainteresowane osoby mogą się zapoznać z komunikatem  Komendanta Powiatowego Policji, który wywieszony jest w kruchcie kościoła. Komunikat ten w swej treści zaprasza wszystkich seniorów 27. marca br. na drzwi otwarte do Komendy Powiatowej we Wrześni.

W R Z E Ś N I A       2 2   m a r c a    2 0 1 5 r.