Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

24   NIEDZIELA  ZWYKŁA

14   września  2014  r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość odpustowa w Biechowie z sumą o godz. 12.00. Natomiast w środę 17. września w Biechowie przeżywać będziemy dzień chorych naszego dekanatu. Osoby chore i starsze, które będą chciały w nim uczestniczyć mogą dojechać do Biechowa autokarem, który będzie podstawiony przy DPS na ul. Szkolnej. Wyjazd zaplanowany jest na godz. 14.45.

2. W najbliższą środę, 17. września, pragniemy uczcić 75. rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę. W łączności z tym wydarzeniem Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian organizują uroczystość patriotyczno-religijną, która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00. Mszą św. Program całej uroczystości wywieszony jest w kruchcie kościoła.

3. Również w środę, 17. września w parafii św. Kr. Jadwigi odbędzie się całodniowa adoracje Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym, w którym uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, w tym i z naszej Parafii. Zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się do tej modlitwy.

4. Młodzież klas III gimnazjum przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotka się we środę 17. września po wieczornej Mszy Św. w kościele.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominać będziemy św. Stanisława Kostkę - patrona Polski i młodzieży. To wspomnienie wiąże się z przeżywanym w naszej diecezji Świętem Młodzieży. W tym roku odbędzie się ono w sobotę 20. września w Strzałkowie. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii. Św. Stanisław jest również patronem ministrantów. Po raz kolejny serdecznie zachęcamy młodych chłopców, którzy zechcieli by dołączyć do grona ministrantów. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili je do służby przy ołtarzu, tak aby nie brakowało tych, którzy swoją obecnością i pomocą przyczynią się do jak najlepszego przeżywania Mszy Świętej.

6. Jak już informowaliśmy przed tygodniem, w najbliższą sobotę 20. września, po wieczornej Mszy św., o godzinie 19.30 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Słowa Bożego połączone z medytacją obrazu. Zatrzymując się na chwilę na fragmencie ewangelii i ilustrującym go obrazie będziemy mieli okazję do pogłębionej refleksji nad słowami Jezusa. Trwając na wspólnej modlitwie i adoracji przed Najświętszym Sakramentem, w ciszy i przy muzyce będziemy mogli wsłuchiwać się w Słowo Boga.

7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i Rodzinę Radia Maryja na wspólną modlitwę różańcową i Mszę Św., która odbędzie się w poniedziałek 22. września. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Po Eucharystii w salce parafialnej spotkanie Radia Maryja, natomiast Żywy Różaniec swoje spotkanie będzie miał we wtorek 30. września po wieczornej Mszy Świętej.

8. Dziękujemy wszystkim, za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczone zostaną na remont dachu naszej świątyni. Podziękowanie to kierujemy również pod adresem Parafian, którzy w minionych dniach przekazywali osobiście ofiary na ten cel oraz wpłacili je na konto parafialne. Bóg zapłać!

 

W R Z E Ś N I A        1 4    w r z e ś n i a    2 0 1 4 r.