Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ

13  kwietnia  2014 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczyna się liturgia Wielkiego Tygodnia, która bezpośrednio wprowadza nas w świętowanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy Wielki Tydzień tak, jak powinien przeżyć go człowiek wierzący – godnie i po chrześcijańsku, zwłaszcza trzy ostatnie dni tego tygodnia: Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

2. W Wielkim Tygodniu  Biuro Parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek. We wtorek o godz. 17.30. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

3. Po niedzieli dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek piątek i sobotę od godz. 6.30. do godz. 7.30. Zaproszenia do spowiedzi wielkanocnej można odbierać jeszcze dzisiaj po Mszy św. w salce przy kościele i jutro w biurze parafialnym.

4. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. na ulicach naszego miasta odprawione zostanie  nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ono w naszym kościele, następnie przejdziemy ulicami przez parafię Świętego Ducha do parafii Św. Kr. Jadwigi, gdzie w kościele nastąpi zakończenie nabożeństwa. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

5. W Wielki Czwartek sparowana jest we wszystkich kościołach parafialnych tylko jedna Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Liturgia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00!!!. Po zakończonej Mszy św. Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do ciemnicy, odśpiewamy Gorzkie Żale i będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Również w czwartek po zakończonym nabożeństwie będzie można nabywać chlebki które mogą posłużyć jako poświęcone pieczywo na wielkanocnym stole. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli tego dnia uczestniczyć w wieczornej Mszy św. o godz. 7.00. i 7.30. rozdana zostanie Komunia św.

W tym roku pragniemy kontynuować akcję „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia modlitwy za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. Stąd też właśnie w Wielki Czwartek po zakończonej wieczornej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy, kto zechce będzie mógł zabrać specjalną wizytówkę, na której znajduje się imię jednego kapłana i treść modlitwy, którą osoba zabierająca taką wizytówką będzie się modliła za konkretnego księdza.

6. W Wielki Piątek o godz. 15.00. odprawione zostanie w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej w piątek rozpocznie się o godz. 18.00!!!. Po zakończonym nabożeństwie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i będzie jeszcze możliwość adoracji do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielki Piątek rozpoczniemy również w naszej parafii nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia oraz bezpośrednie przygotowanie do kanonizacji bł. Jana XXIII i Jana Pawła II. Przez kolejne cztery dni modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w Wielki Piątek o godz. 15.00. przed Drogą Krzyżową, w Wielka Sobotę w łączności z święceniem potraw a w niedzielę i poniedziałek po Mszy św. o godz. 10.00. W Niedzielę Wielkanocną przekażemy informacje o kolejnych dniach nowenny aż do niedzieli 27. kwietnia.

7. W Wielką Sobotę od godz. 6.30. aż do rozpoczęcia wieczornej liturgii będzie możliwość modlitwy przy Grobie Pańskim. Również rano przy kościele nastąpi poświęcenie wody, którą będziemy mogli zabierać do swoich domów. Święcenie  potraw na Wielkanocy stół będzie w godzinach od 9.00. do 12.00. i od 14.00. do 17.00. Święcenie potraw w Sokołowie będzie o godz. 10.00. Liturgię Paschalną rozpoczniemy się w Wielką Sobotę o godz. 22.00!!!. i zakończymy uroczystą procesją Rezurekcyjną obwieszczającą chwałę Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Nie będzie więc w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza Eucharystia w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego sprawowana będzie godz. 8.30 i dalszy porządek nabożeństw będzie jak w każdą niedzielę tj o godz. 10.00.; 11.30.; 17.00. i 18.30.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś złożyli swoje ofiary, które przeznaczone zostaną na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać!

9. Przy wyjściu z kościoła i w salce katechetycznej jest jeszcze do nabycia „płyta kanonizacyjna” wydana z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży płyty, jak już informowaliśmy przed tygodniem, przeznaczony będzie na dofinansowanie udziału w ŚDM pielgrzymów ze wschodu. Koszt płyty wynosi 20 zł.

 

W R Z E Ś N I A       1 3    k w i e t n i a    2 0 1 4 r.