Ogłoszenia parafialne

GŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

2  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1  marca  2015 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest dla dzieci we wtorki oraz dla wszystkich Parafian w piątki o godz. 17.30. Dodatkowo nabożeństwo to odprawiane jest również w piątki o godz. 20.00. Natomiast we wszystkie niedziele Wielkiego Postu rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. i po tym nabożeństwie sprawowana jest Msza św. zamiast Mszy św. o godz. 17.00.

2. Zaproszenia do tegorocznej Spowiedzi Wielkanocnej będzie można odbierać w tym tygodniu dzisiaj w salce przy kościele po Mszach św., oraz w Biurze Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 15.30. do godz. 17.30. oraz w sobotę od godz. 10.00. do godz. 12.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 5. marca o godz. 17.30. wspólnota „Żywego Różańca” zaprasza na modlitwę różańcową w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00. do 17.00. O godz. 17.00. odprawiona zostanie Msza św. dla dzieci i następnie będzie jeszcze okazja do spowiedź od 17.30. 18.00. O godz. 17.30. odprawiona zostanie Droga Krzyżowa dla wszystkich Parafian, o godz. 18.00. Msza św. i po niej nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie rozpocznie się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00., kiedy to rozpoczęte zostanie wieczorne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży. Chorych i starszych Parafian odwiedzą księża w domach z sakramentami św. w bezpośredniej bliskości świąt wielkanocnych, w sobotę 21. marca. Prosimy by zgłaszać Parafian, do których kapłani mają udać się z tą posługą

4. W tym tygodniu, w środę 4. marca swoje imieniny będzie obchodził Ks. Kan. Kazimierz Głów, natomiast w sobotę 7. marca dzień swych imienin będzie obchodził Ks. Tomasz Matecki. Pamiętajmy o Solenizantach w te dni, w szczególny sposób w naszych modlitwach.

5. Wszystkich chętnych zapraszamy za tydzień w sobotę 7. marca po wieczornej Mszy św. do salki przy kościele na wspólne odmówienie nieszporów z Liturgii Godzin.

6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zbierane ofiary przeznaczone zostaną na opłacenie prac związanych z remontem dachu kościoła.

 

W R Z E Ś N I A      1    m a r c a    2 0 1 5 r.