Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA  ZWYKŁA

20  lipca  2014  r.

1. W tym tygodniu przypada we wtorek  wsp. św. Marii Magdaleny, w środę wsp. św. Brygidy, Patronki Europy, w czwartek św. Kingi, w piątek święto św. Jakuba Ap., a w sobotę wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. W piątek, 25. lipca przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców pojazdów mechanicznych. W związku z tym zapraszamy na wieczorną Mszę św. wszystkich, którzy chcą by ich pojazdy zostały poświęcone. Po zakończonej Mszy św. prosimy by wszyscy kierowcy, którzy chcą by pojazdy zostały poświęcone udali się do nich i ustawili się wzdłuż  ul. Dzieci Wrzesińskich i ul. Rzecznej i przejeżdżali przez ul. Kościelną przy kościele w czasie, gdy kapłan dokona obrzędu poświęcenia.

3. W czas trwających wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Piesza pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę wyruszy z Gniezna w poniedziałek 28. lipca. Przewodnik pielgrzymki „Grupy Błękitnej” ks. Michał zaprasza na spotkanie przed rozpoczęciem pielgrzymowania, które odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 20. lipca zaraz po zakończonej wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 19.15  w salce parafialnej). W trakcie tego spotkanie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę.  Od soboty rozpoczęła się także nowenna przed rozpoczęciem pielgrzymki, na którą zapraszamy o godz. 21.00 przed krzyż przy kościele.  Jednocześnie ponawiamy prośbę o składanie do skarbony pod chórem intencji, w których pielgrzymi będą się modlili oraz ofiar, które są niezbędne w przygotowaniu pielgrzymki. Za dotychczasowe ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać!.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli swoje ofiary, które przeznaczone zostaną na remont dachu naszej świątyni. Bóg zapłać! Jak zapewnia nas wykonawca, prace przy ostatnim etapie remontu dachu mają rozpocząć się w miesiącu sierpniu.

 

W R Z E Ś N I A        2  0    l i p c a    2 0 1 4 r.