Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

20   kwietnia   2014 r.

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego. Procesją rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Przezywając tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa doświadczajmy Jego pokoju i mocy. Niech On nas umacnia na wszystkich drogach życia, a wszelkie sprawy niech dokonują się w miłości, która jest potężniejsza niż śmierć. Wszyscy Kapłani posługujących w naszej Parafii życzą Parafianom i Gościom gromadzącym się w tych dniach w naszej wspólnocie, by tegoroczna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego była dla wszystkich czasem autentycznego wesela, optymizmu i radosnego świętowania.

 

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przed tygodniem złożyli swoje ofiary w czasie Mszy św. które przeznaczone zostaną na remont dachu naszej świątyni. Bóg zapłać!

3. Jutro przeżywać będziemy Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. odprawione będą jak w niedzielę a składka tradycyjnie przeznaczona zostanie na KUL. Jest to również dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej i zakończymy przed Mszą św. o godz. 17.00.

4. W kolejne dni kontynuować będziemy modlitwę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia i kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. Dzisiaj uczynimy to w łączności z Mszą św. o godz. 10.00., jutro z adoracją w naszej parafii. We wtorek poprowadzą nowennę przedstawiciele wspólnoty Wiara i Światło, w środę młodzież, w czwartek wspólnota Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja, w piątek uczynimy to w formie rozważania Słowa Bożego, w sobotę w formie Drogi Światła. Droga Światła jest to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła (stąd nazwa Droga Światła).  Prosimy aby w sobotę przynieść ze sobą świece, które odpalać będziemy od Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia przywiezionej z przeżywanego w Niedzielę Palmową Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Od wtorku do soboty modlitewne spotkania rozpoczynać się będą o godz. 20.30. W niedzielę 27. kwietnia, dziękczynienie za kanonizację rozpoczniemy o godz. 15.00.

5. W środę o godz. 17.00. sprawowana będzie Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło.

6. W dniu dzisiejszym kończy swoją praktykę duszpasterską ks. diakon Krzysztof Kubaszewski. Od października ubiegłego roku służył pośród nas w soboty i niedziele oraz w czasie całego Wielkiego Postu. W dniu 31. maja o godz. 10.00. w katedrze gnieźnieńskiej przyjmie święcenia kapłańskie, a 15. czerwca o godz. 11.30. będzie sprawował Mszę św. w naszej parafii jako nowo wyświęcony kapłan. Dziękując ks. Krzysztofowi za posługę w naszej parafii ogarnijmy go swoją modlitwą na tym ostatnim etapie Jego przygotowania do święceniami kapłańskimi.

W R Z E Ś N I A       2  0   k w i e t n i a    2 0 1 4 r .