Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

4  Niedziela  Adwentu

21  grudnia  2014 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. W środę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Jak zwykliśmy to czynić zawsze w wigilię zachowajmy tradycyjny, wigilijny post. Wigilia Bożego Narodzenia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach i sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach samotnych, jak również o tych, którzy odeszli do wieczności. Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański przez wzajemną życzliwość, dobroć a także lekturę Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd. W wigilię Msze św. odprawione zostaną tylko rano o godz. 7.00. i 7.30. Po drugiej Mszy św. odprawiona zostanie Nowenna do MB Nieustającej pomocy. Pasterka, tradycyjnie odprawiona zostanie o północy.

2. W poniedziałek, 22 grudnia, od godz. 8.00. księża odwiedzą chorych i starszych  Parafian z posługą sakramentalną.

3. We wtorek, 23 grudnia odprawiona zostanie ostatnia w tym adwencie Msza św. roratnią.

4. W środę, w dzień Wigilii, harcerze od godz. 10.00 do 12.00. na Rynku będą przekazywali mieszkańcom Wrześni Betlejemskie Światło Pokoju!

5. Z racji przypadających świąt i rozpoczynającej się kolędy w tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek od godz. 15.30. do godz. 17.30.

6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25. grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. odprawione zostaną według niedzielnego porządku. Już dzisiaj informujemy, że również, w Nowy Rok, 1. stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

7. W piątek 26. grudnia oraz w niedzielę 28. grudnia serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła o godz. 16.00. na wspólne rodzinne kolędowanie.

8. Od soboty 27. grudnia zaplanowane jest rozpoczęcie kolędy w naszej parafii. Szczegółowy jej plan na najbliżej dni podany zostanie w święta.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy przed tygodniem w czasie Mszy św. złożyli swoje ofiary, które przeznaczone zostaną na remont dachu naszej świątyni. Dziękujemy także wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary do skarbonki przy wejściu do kościoła z przeznaczeniem na zakupienie żywności na święta dla najuboższych rodziny naszej parafii. Bóg zapłać!

10. W kruchcie kościoła wywieszony został komunikat Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, który w swej treści przestrzega przed oszustami, którzy w ostatnich dniach wyłudzili od wielu osób na terenie woj. Wielkopolskiego znaczne kwoty pieniędzy.

W R Z E Ś N I A        2 1   g r u d n i a    2 0 1 4 r.