Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

3  NIEDZIELA    WIELKANOCNA

19  kwietnia  2015 r.

 

1. Jak już zapowiadaliśmy wcześniej w dzisiejsza niedzielę gościmy w parafii księży kleryków z naszego Seminarium Duchownego w Gnieźnie z Ojcem Duchownym Ks. Tomaszem Trzaskawką, w ramach niedzieli powołaniowej. Księża włączają się czynnie do każdej Eucharystii a po Mszach św. będzie miało miejsce, krótkie spotkanie z wszystkimi chętnymi, w czasie którego księża klerycy ukażą wartość powołania kapłańskiego oraz opowiedzą o przygotowaniu do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w Seminarium Duchownym. Dzień dzisiejszy pragniemy również przeżyć w naszej parafii jako etap przygotowania do Mszy św. prymicyjnej, którą w dniu 31. maja o godz. 11.30. będzie sprawował pochodzący z naszej parafii ks. diakon Maciej Jasiński.

2. Również dzisiejszą niedzielą w Kościele w Polsce rozpoczyna się siódmy Tydzień Biblijny. Pierwszy dzień tego tygodnia to Niedziela Biblijna. W te błogosławione dni wszyscy mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu niebieskiemu za Słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary. Wszystkich  chętnych zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 21. kwietnia po wieczornej Mszy św.

3. We wtorek 21. kwietnia, przypada w naszej parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po porannej Mszy św. o godz. 7.30. i zakończy  przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.50. Zadbajmy o to, aby tego dnia każdy z nas znalazł kilka chwil czasu dla Chrystusa Eucharystycznego.

4. W przyszłą niedzielę 26. kwietnia, Archidiecezja Gnieźnieńska przeżywać będzie kolejny odpust ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Naszej Archidiecezji i całej Polski z Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00. przy katedrze gnieźnieńskiej. Zachęcamy Parafian, którzy będą mogli o włączenie się do tych uroczystości za tydzień w Gnieźnie.

5. W łączności z odpustem ku czci św. Wojciecha zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Wyjście pielgrzymki zaplanowane jest na 25 kwietnia (sobota), ok. godz. 7.00. Koszt 20 zł. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał.

6. Kolejna katecheza przedmałżeńska dla uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek 20. kwietnia po wieczornej Mszy Św. w salce parafialnej.

7. W czwartek 23. kwietnia, po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i wszystkich uczniów z III klas gimnazjum.

8. Z radością informujemy, że nasi ministranci i lektorzy wygrali konkurs na logo Ogólnopolskiej Pielgrzymki SLO, która w tym roku odbywać się będzie w Gietrzwałdzie. W gablotce w kruchcie kościoła można zobaczyć zwycięski projekt.

9. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przed tygodniem złożyli swoje ofiary w czasie Mszy św., które przeznaczone zostały na spłacenie prac, jakie wykonywane były przy remoncie dachu kościoła. Bóg zapłać!

 

W R Z E Ś N I A         1 9   k w i e t n i a    2 0 1 5 r.