Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

21  NIEDZIELA  ZWYKŁA

24  sierpnia  2014  r.

1. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. W przyszłą niedzielę podany zostanie szczegółowy program rozpoczęcia roku szkolnego dzieci i młodzieży naszej parafii.

2. We wtorek 26. sierpnia ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

APEL

PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY

ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu,

w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.

Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

Na prośbę Ks. Prymasa w przyszłą niedzielę 31. sierpnia po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary, które przeznaczone zostaną na wsparcie poszkodowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

3. W najbliższą sobotę 30. sierpnia w Marzeninie przeżywać będziemy dzień dziękczynienia za tegoroczne plony gminy Września, który rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 14.00. Natomiast w niedzielę 7. września w Nekli przeżywać będziemy dzień dziękczynienia za tegoroczne plony powiatu wrzesińskiego, który rozpocznie się polową Mszą św. o godz. 15.00.

 

W R Z E Ś N I A      2   4    s i e r p n i a    2 0 1 4 r.